Czwartek, 07 Grudzień 2023 r. ,   Marcina, Agaty

Programowanie dla dzieci Wrocław - szkoła programowania Młodzi Programiści.eu

   8
Działająca we Wrocławiu szkoła programowania Młodzi Programiści.eu oferuje kursy programowania dla dzieci i młodzieży w wieku 8-18 lat. Do wyboru nauka programowania w takich językach jak Python, JavaScript, C#. Prowadzone są też kursy z podstaw robotyki, sztucznej inteligencji i grafiki komputerowej. Mozna też skorzystać z kursów przygotowujących do matury z informatyki i olimpiady informatycznej. Zajęcia odbywają się stacjonarnie i online, w systemie semestralnym. Prowadzone są też kursy w wakacje i ferie zimowe.

Nauka programowania to obecnie niezwykle ważna umiejętność, która może pomóc dziecku w osiągnięciu sukcesu w przyszłości. Kurs programowania dla dzieci może pomóc im zrozumieć jak działa technologia, a także dać im przydatne narzędzie do kreatywnego wyrażania siebie. 

Programowanie dla dzieci Wrocław

Programowanie dla dzieci Wrocław fot.1

Nauka programowania daje wiele korzyści, takich jak:

• Rozwijanie umiejętności logicznego myślenia i problem solvingu. Programowanie wymaga myślenia w sposób systematyczny, co pozwala dziecku rozwiązywać trudne problemy.

• Zwiększanie umiejętności komunikacyjnych. Programowanie wymaga precyzyjnego opisywania problemu, aby móc go rozwiązać. Uczy również jak współpracować z innymi i wspólnie tworzyć projekty.

• Uczenie się jak radzić sobie z niepowodzeniami. Programowanie często wiąże się z trudnymi problemami, które trzeba rozwiązać. Dzięki temu dziecko uczy się jak radzić sobie z porażkami i przezwyciężać trudności.

• Uczenie się jak tworzyć coś z niczego. Programowanie pozwala dziecku na tworzenie nowych projektów i produktów, dzięki czemu może wykazać swoje kreatywne umiejętności.

Programowanie dla dzieci Wrocław

Programowanie dla dzieci Wrocław fot.1 fot.2

Jeśli chodzi o języki programowania, które są odpowiednie dla dzieci, najlepsze opcje to Scratch i Python. Scratch to łatwy w użyciu język programowania opracowany specjalnie dla młodych uczniów. Python to bardziej zaawansowany język, ale jest też łatwy do opanowania i ma bardzo przystępną składnię. Obydwa języki są dobrze dopasowane do potrzeb młodych programistów i mogą być stosunkowo łatwo nauczone. 

Podsumowując, nauka programowania może być bardzo przydatną umiejętnością dla Twojego dziecka i może mu pomóc w osiągnięciu sukcesu w przyszłości. Scratch i Python to obecnie najbardziej polecane języki programowania do nauki dla dzieci, ponieważ są one łatwe do opanowania i mają bardzo przystępną składnię.
Adres
Młodzi Programiści.eu
ul. Zachodnia 2
53-644 Wrocław
Strona WWW
Telefon
NIP
8943058483
REGON
360416687


Założenie strony internetowej dla własnej firmy może na początku wydawać się czymś ponad nasze siły i zdolności. Przecież wiemy, że zwykle zajmują się tym profesjonaliści i całe firmy, które za niemałe sumy oferują, że zajmą się tym za nas. Tak, początkowo będzie to trudne,...
AceHTLM w wersji 6.6- to darmowy edytor plików w formacie HTML. Aplikacja ta ma typowe, dość intuicyjne menu, które wyda się znajome każdemu kto korzystał już wcześniej z któregoś z popularnych edytorów tego typu plików (choćby ze słynnego polskiego Pajączka).AceHTLM ma również...
Projektowanie stron internetowych w dzisiejszych czasach stało się bardzo popularne. Wystarczy wejść w wyszukiwarkę i wpisać jakąkolwiek frazę związaną z tworzenie takich stron. W ciągu kilku sekund wyszuka nam cały ogrom agencji reklamowych, kreatywnych a także masę prywatnych osób,...Marcin Tyrański zajmuje się kampaniami Google Ads jako freelancer. Można liczyć nie tylko na doskonałą jakość usług, lecz także na...
Jeżeli jesteś przedsiębiorcą prowadzącym swoją własną działalność gospodarczą i zatrudniającym przy tym określoną liczbę...
Parasol to bez wątpienia jedna z tych rzeczy, bez których trudno się obejść. Mamy szeroki wybór parasoli damskich i męskich, nawet dla...